WTA w Melbourne: Katarzyna Kawa w ćwierćfinale debla

Katarzyna Kawa

Tenisistki Katarzyna Kawa i reprezentująca Hiszpanię Aliona Bolsova awansowały do ćwierćfinału debla w turnieju WTA w Melbourne (Summer Set 2). Na otwarcie pokonały reprezentantki gospodarzy Alexandrę Osborne i Taylah Preston 6:2, 6:2. Osborne i Preston znalazły się w obsadzie dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Kawa i pochodząca z Mołdawii Bolsova czekają na wyłonienie ćwierćfinałowych rywalek. O awans do "ósemki" w grze podwójnej w tej imprezie (pula nagród 239,5 tys. dol.) powalczy także w środę jeszcze Katarzyna Piter, której partneruje Czeszka Renata Voracova. Dzień wcześniej mecz otwarcia w tej konkurencji przegrała zaś na antypodach Alicja Rosolska.

Kawa zgłosiła się także do singla, ale w toczącym się równolegle w Melbourne drugim turnieju WTA na kortach twardych - Summer Set 1. Odpadła w eliminacjach. Taki sam los spotkał Magdalenę Fręch.