Adam Nawałka zabrał głos ws. sensacyjnej oferty. "Ludzie mają fantazję"

Piłka nożna
Adam Nawałka zabrał głos ws. sensacyjnej oferty. "Ludzie mają fantazję"
fot. Cyfrasport
Adam Nawałka nie będzie selekcjonerem reprezentacji Kosowa.

W środę pojawiła się sensacyjna informacja jakoby Adam Nawałka miał zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Kosowa. Tamtejsze media donoszą nawet, że polski trener jest zainteresowany pracą z kadrą i zgłosił się do federacji. Te doniesienia zdementował sam zainteresowany w rozmowie z "WP SportoweFakty".

Federacja piłkarska z Kosowa, podobnie jak Polska, poszukuje nowego selekcjonera. "Koha Ditore", największy dziennik z tego kraju, poinformował, że Nawałka jest zainteresowany pracą z tamtejszą kadrą.

 

- Nie ma i nigdy nie było tematu objęcia Kosowa - powiedział w rozmowie z portalem "WP SportoweFakty" sam Nawałka. Trener, który w latach 2018-19 pracował w Lechu Poznań podkreślił, że ani on się nie kontaktował się z kosowską federacją, ani nikt z federacji nie podjął próby kontaktu z nim.

 

- Wiele rzeczy czytałem w ostatnim czasie, ale tu aż złapałem się za głowę, jaką ludzie mają fantazję. To wymyślone, nie wiem kto takich rzeczy potrzebuje - stwierdził Nawałka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto trenerem kadry piłkarzy? Zostało dwóch, ale Kulesza wciąż ma marzenia

 

64-letni trener potwierdził również, że w dobie pandemii koronawirusa zawiesił wszelką działalność w zawodzie. "Stara się unikać szerszych kontaktów ze względów bezpieczeństwa. Obecnie przebywa na wakacjach na jednej z azjatyckich wysp" - czytamy na temat Nawałki na "WP SportoweFakty".

 

Jeśli zaś zgłosi się PZPN, Nawałka rozważy potencjalną ofertę. - Moje nastawienie jest niezmienne, kadra jest ponad wszystkim i tak jest zawsze. Zawsze jest pełna gotowość, a decyzję pozostawiam prezesowi i zarządowi - stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2013-18.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie