Krzysztof Piątek wróci do Włoch i dołączy do rodaka

Piłka nożna
Krzysztof Piątek wróci do Włoch i dołączy do rodaka
fot. Cyfrasport
Krzysztof Piątek zmieni klub.

W ostatnich dniach Nowego Roku kibiców piłkarskich, nie tylko w Polsce, żywo interesuje temat zmiany klubu przez Krzysztofa Piątka. Jeszcze do niedawna wydawało się, że napastnik Herthy BSC trafi do Galatasaray albo do klubu, w którym zaczynał europejską karierę. Okazuje się, że Polak nie przeniesie się ani do tureckiego giganta, ani do Genoi. Reprezentant polskiej drużyny narodowej ma dołączyć do Fiorentiny, w której występuje inny nasz rodak - Bartłomiej Drągowski.

Wiele wskazuje na to, że w środowy wieczór została zakończona saga transferowa z udziałem Piątka. Dwaj włoscy dziennikarze - Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano, którzy są świetnie zorientowani w kwestiach transferowych, zgodnie informują o wyborze klubu przez polskiego napastnika. Ku wielkiemu zdziwieniu, 26-latek nie trafi do ekipy ze Stambułu, ani do zespołu z Genui.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lionel Messi z negatywnym wynikiem testu na COVID-19

 

 

Di Marzio i Romano twierdzą, że nowym klubem Piątka będzie Fiorentina, która świetnie radzi sobie w tym sezonie w rozgrywkach Serie A. - Środkowy napastnik Herthy Berlin, Krzysztof Piątek, trafi do Fiorentiny, zgodnie z doniesieniami Gianluci Di Marzio. Osiągnięto porozumienie między dwoma klubami oraz uzgodniono warunki indywidualne - poinformował za pośrednictwem Twittera Romano powołując się na swojej kolegę po fachu.

 

 

Piątek po wyjeździe z Włoch, gdzie grał w Genoi i Milanie, nie może odnaleźć dawnej formy. Przez dwa lata rozegrał w barwach Herthy BSC 58 meczów, w których strzelił tylko 13 goli. Dorobek byłego napastnika m.in. Cracovii w niemieckim klubie dopełniają 4 asysty.

 

21-krotny reprezentant Polski w przeszłości błyszczał w Serie A. Napastnik urodzony w Dzierżoniowie w barwach Genoi wystąpił w 21 oficjalnych spotkaniach, w których zdobył aż 19 bramek. To właśnie w barwach tego klubu prezentował najwyższą formę w karierze.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie