ME piłkarzy ręcznych 2022: Krótsza kwarantanna zakażonych koronawirusem

Piłka ręczna
ME piłkarzy ręcznych 2022: Krótsza kwarantanna zakażonych koronawirusem
fot. Cyfrasport

Z czternastu do pięciu dni Europejska Federacja Piłka Ręcznej (EHF) skróciła okres obowiązkowej kwarantanny dla zakażonych koronawirusem uczestników rozpoczynających się 13 stycznia mistrzostw Starego Kontynentu.

Aby zainfekowany zawodnik lub członek ekipy mógł wrócić do gry bądź innych obowiązków, musi po pięciu dniach izolacji przedstawić negatywny wynik dwóch - wykonanych dzień po dniu - testów PCR.

 

"Pierwsze badanie musi odbyć się najwcześniej piątego dnia po wykryciu infekcji, a między testami trzeba zachować co najmniej 24-godzinny odstęp" - przekazała EHF. Dodała, że poza tym zawodnik nie może wykazywać żadnych objawów choroby oraz mieć zaświadczenie lekarskie zezwalające na uprawianie sportu na poziomie wyczynowym.

 

Przypadki zakażeń COVID-19 mocno skomplikowały przygotowania niektórych drużyn, m.in. mistrzów olimpijskich z Tokio - Francuzów oraz Chorwatów, gdzie pozytywne wyniki testów otrzymali ostatnio czołowi gracze Luka Cindric i Domagoj Duvnjak.

 

Dlatego m.in. EHF dopuszcza możliwość, że "w obliczu szczególnych okoliczności i pod pewnymi warunkami" w składzie na ME mogą się znaleźć szczypiorniści spoza 35-osobowej listy, którą krajowe federacje przekazały europejskiej centrali w grudniu.

 

ME rozpoczną się na Węgrzech i Słowacji 13 stycznia i potrwają do 30 stycznia. Polska w pierwszej rundzie zagra w grupie z Niemcami, Austrią i Białorusią.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie