ATP w Melbourne: Rafael Nadal wygrał cały turniej

Rafael Nadal pokonał Amerykanina Maxime'a Cressy'ego 7:6 (8-6), 6:3 w finale turnieju ATP w Melbourne. To pierwsza od maja ubiegłego roku wygrana impreza w karierze 35-letniego Hiszpana, jednego z najbardziej utytułowanych tenisistów w historii.

Szósty obecnie w światowym rankingu zawodnik z Majorki wygrał w Melbourne trzy mecze ze znacznie niżej notowanymi rywalami. Jego finałowy przeciwnik, 112. w klasyfikacji ATP, postawił jednak zacięty opór. W tie-breaku pierwszej partii miał nawet piłkę setową. Całe spotkanie trwało godzinę i 44 minuty.

W ubiegłym roku Nadal długo leczył kontuzję stopy. Od porażki z Serbem Novakiem Djokovicem w czerwcu w półfinale French Open wystąpił tylko w dwóch turniejach - na początku sierpnia w Waszyngtonie, gdzie odpadł w 1/8 finału, oraz w drugiej połowie grudnia w zawodach pokazowych w Abu Zabi, przegrywając oba spotkania.

W niedzielę zwyciężył w 89. turnieju ATP. W dorobku ma 20 tytułów wielkoszlemowych, dzieląc rekord z Djokovicem i Szwajcarem Rogerem Federerem, ale w rozpoczynającym się 17 stycznia Australian Open triumfował tylko raz - w 2009 roku.