ME w łyżwiarstwie szybkim: Polska druga w klasyfikacji medalowej

Zimowe
ME w łyżwiarstwie szybkim: Polska druga w klasyfikacji medalowej
fot. PAP/EPA
Polacy drudzy w kwalifikacji medalowej na mistrzostwach Europy

Karolina Bosiek zajęła ósme miejsce w biegu ze startu wspólnego, konkurencji kończącej mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Polacy zdobyli łącznie trzy krążki - dwa złote i jeden brązowy - co dało im drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Poza Bosiek w biegu masowym z Polek startowała też Magdalena Czyszczoń, która uplasowała się na 13. pozycji. W męskich zmaganiach w tej konkurencji Artur Janicki również był 13., a Zbigniew Bródka - który w połowie listopada stanął na najniższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim - został sklasyfikowany na 21. miejscu. Tytuły zdobyli - odpowiednio - reprezentantka gospodarzy Irene Schouten i Belg Bart Swings.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny medal Polaków na mistrzostwach Europy! Piotr Michalski ze złotem

 

Wcześniej w niedzielę złoto na 500 m wywalczył Piotr Michalski. 27-letni panczenista wyjedzie z Heerenveen z dwoma krążkami - w sobotę zdobył razem z Markiem Kanią i Damianem Żurkiem brąz w drużynowym sprincie. W piątek z kolei w tej samej konkurencji triumfowały ich koleżanki z kadry - Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek.

 

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła drugie miejsce, przed Belgią (1-0-0) i Norwegią (0-3-3). Resztę stawki zdeklasowali Holendrzy - gospodarze wywalczyli aż 21 krążków (w tym 11 złotych), czyli połowę z wszystkich możliwych do zdobycia.

 

Zakończona w niedzielę impreza w Heerenveen była istotnym sprawdzianem formy dla tych zawodników, którzy przygotowują się do lutowych igrzysk w Pekinie.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie