Serie A: Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w szalonym meczu Roma - Juventus (WIDEO)

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w szalonym meczu Roma - Juventus (WIDEO)

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w niedzielnym hicie Serie A, w którym Juventus zmierzył się na wyjeździe z Romą. Choć gospodarze prowadzili 3:1, ostatecznie przegrali 3:4.

Roma wyszła na prowadzenie w 11. minucie za sprawą trafienia Tammy'ego Abrahama po rzucie rożnym. Radość podopiecznych Jose Mourinho nie trwała zbyt długo, gdyż kilka minut później do remisu doprowadził Paulo Dybala.

Po przerwie... nie brakowało niczego. Roma w osiem minut strzeliła dwa gole, a poważnie wyglądającej kontuzji nabawił się Federico Chiesa. W siedem minut - od 70 do 77 - Juventus zdobył trzy bramki i sensacyjnie wyszedł na prowadzenie. Roma miała idealną okazję do wyrównania w 83. minucie, jednak Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Lorenzo Pellegriniego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Juventusu 4:3. W najbliższej kolejce "Stara Dama" podejmie Udinese, z kolei Roma zmierzy się u siebie z Cagliari.

AS Roma - Juventus FC 3:4 (1:1)
Bramki: Abraham 11, Mkhitaryan 48, Pellegrini 53 - Dybala 18, Locatelli 70, Kulusevski 74, De Sciglio 77

Czerwona kartka: De Ligt 81