Igor Kolaković poprowadzi reprezentację Serbii

Siatkówka
Igor Kolaković poprowadzi reprezentację Serbii
fot. PAP/Artur Reszko
Igor Kolaković trenerem reprezentacji Serbii

Igor Kolaković został mianowany trenerem reprezentacji Serbii. Ma poprowadzić drużynę na igrzyskach olimpijskich 2024 w Paryżu. Obecnie jest on szkoleniowcem ekipy Aluron CMC Warta Zawiercie.

Warto przypomnieć, że Kolaković już wcześniej pełnił funkcję trenera siatkarskiej reprezentacji Serbii. Objął ją w 2006 roku. Z drużyną narodową udało mu się zdobyć złoty medal mistrzostw Europy oraz dwa brązowej "krążki" czempionatu na Starym Kontynencie. Ze swoimi podopiecznymi zajął również trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w 2010 roku. Z prowadzenia kadry zrezygnował w 2014 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Bieniek może opuścić PlusLigę

 

Teraz trener Aluron CMC Warty Zawiercie znowu przejmie stery w reprezentacji Serbii. Ten zespół ma prowadzić do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu. 

 

Klub z PlusLigi poinformował, że nowa praca Kolakovicia nie wpłynie na jego działalność w zespole z Zawiercia. "Objęcie reprezentacji Serbii jest niezależne od pracy w Zawierciu i w żaden sposób nie warunkuje przyszłości Igora w naszym klubie" - napisano na oficjalnym profilu klubu na Twitterze. 

 

 

Kolaković pracuje w Zawierciu od 2020 roku.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie