Superpuchar Włoch: Inter pokonał Juventus po golu w ostatniej akcji

Inter i Juventus walczyły o krajowy superpuchar.

Inter Mediolan pokonał Juventus w meczu o Superpuchar Włoch. Mistrzowie Włoch triumfowali 2:1, a gola na wagę wygranej strzelili w ostatniej akcji spotkania.

Choć lepiej w mecz weszli piłkarze Interu, na prowadzenie wyszli zawodnicy Juventusu. W 25. minucie dokładne dośrodkowanie Alvaro Moraty wykorzystał Weston McKennie i otworzył wynik tego spotkania. Radość "Starej Damy" nie trwała jednak zbyt długo. 10 minut później w polu karnym Juventusu faulowany był Edin Dzeko, a jedenastkę wykorzystał Lautaro Martinez.

Po przerwie zarówno jedna drużyna, jak i druga starała się rozstrzygnąć losy meczu w regulaminowym czasie, jednak napastnicy Interu i Juventusu nie zdołali pokonać golkiperów drużyn przeciwnych. Gdy wydawało się, że kibice śledzący spotkanie będą obserwować serię rzutów karnych, w ostatniej minucie dogrywki fatalny błąd defensywy Juventusu wykorzystał Alexis Sanchez i zapewnił Interowi triumf.

W weekend obie drużyny rozegrają swoje mecze ligowe. Juventus podejmie Udinese, z kolei Inter zmierzy się na wyjeździe w hitowym starciu Serie A z Atalantą.

Inter Mediolan - Juventus FC 2:1 po dogrywce (1:1,1:1)
Bramki: Lautaro Martinez 35 (k), Sanchez 120 - McKennie 25