Nikodem Jeżewski - Artur Mann walką wieczoru gali PBP 5!

Sporty walki
Nikodem Jeżewski - Artur Mann walką wieczoru gali PBP 5!
fot. Polsat Sport
Nikodem Jeżewski - Artur Mann walką wieczoru gali PBP 5!

19 lutego w Wrocławiu odbędzie się gala Polsat Boxing Promotions 5! W walce wieczoru Nikodem Jeżewski (20-1-1, 9 KO) zmierzy się z Arturem Mannem (17-2, 9 KO).

Polak stoczył w zeszłym roku tylko jeden pojedynek. W maju pokonał na punkty Vladimira Reznicka. Teraz przed nim znacznie poważniejsze wyzwanie, gdyż 19 lutego po drugiej stronie ringu stanie Niemiec Artur Mann, który w swojej karierze przegrał dwa razy i to z poważnymi rywalami. Najpierw zastopował go Kevin Lerena, a następnie Mairis Briedis. W obu przypadkach w stawce znajdował się pas mistrza świata.

 

Zobacz także: Pub Conora McGregora został napadnięty. Mogło dojść do tragedii

 

Niemiec urodzony w Kazachstanie dziewięć razy wygrywał przed czasem. Tyle samo nokautów ma na koncie Polak, jednak po raz ostatni przed czasem wygrał w 2017 roku, kiedy to jego uderzeń nie wytrzymał Petar Mrvalj.

 

Gala PBP 5 odbędzie się 19 lutego we wrocławskiej hali Orbita.

 

Stawką walki będą pasy WBA Continental i IBO InterContinental w wadze junior ciężkiej.

 

- To dobry rywal dla Jeżewskiego. To znane nazwisko. Mann chce się odbudować po porażce z Briedisem. Nie ma tutaj faworyta, to walka 50 na 50 - powiedział Fiodor Łapin

 

- Nie mam faworyta w tym starciu. To równa walka, więc w podobny sposób oceniam umiejętności oraz miejsce w karierze obu pięściarzy. Zarówno jednemu, jak i drugiemu powinno zależeć na wygranej - dodał Przemysław Saleta.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie