Pekin 2022: Holenderska snowboardzistka wypełniła kryteria, ale na igrzyska nie pojedzie

Zimowe
Pekin 2022: Holenderska snowboardzistka wypełniła kryteria, ale na igrzyska nie pojedzie
fot. Instagram
Isabelle Hanssen po raz trzeci wypełniła kryteria olimpijskie, ale nie pojedzie na igrzyska do Pekinu, bo nie otrzymała nominacji krajowego komitetu olimpijskiego.

Holenderska snowboardzistka Isabelle Hanssen, specjalizująca się w konkurencji halfpipe, po raz trzeci wypełniła międzynarodowe kryteria olimpijskie, a mimo to nie pojedzie na igrzyska do Pekinu, bo nie otrzymała nominacji krajowego komitetu olimpijskiego (NOC NSF).

Podobnie było w 2014 i 2018 r. Obecnie 27-letnia zawodniczka nie ukrywa swego rozczarowania.

 

"Zakwalifikowałam się do igrzysk trzeci raz i trzeci raz nie pojadę. Podobnie było w 2014 i 2018 r. Nasze narodowe kryteria kwalifikacji są oparte wyłącznie o szanse medalowe, a w snowboardzie mamy jedne z czterech najbardziej restrykcyjnych na świecie. W trzech innych federacjach powodem tego jest nadmiar kandydatów. Tutaj, w Holandii, jestem jedyną zawodniczką" - napisała Hanssen, dodając, że uprawianiu dyscypliny poświęciła mnóstwo energii, miłości i... pieniędzy w całym swym nastoletnim i dorosłym życiu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni olimpijska w snowboardzie wybiera kwarantannę zamiast szczepienia

 

Dziennikarze portalu insidethegames.biz. poprosili o komentarz Holenderski Komitet Olimpijski, ale nie otrzymali odpowiedzi.

 

"Nie jestem najlepszą w halfpipe, ale wywalczyłam miejsce i zasłużyłam na to, by jechać na olimpiadę. W kraju bez gór, bez śniegu, bez obiektu treningowego, bez wsparcia oczekuje się, że będę najlepsza (na świecie - przyp. red.). To chory system" - dodała.

 

Holenderka najwyższe w karierze, 11. miejsce w Pucharze Świata zajęła w 2019 roku w Nowej Zelandii. Regularnie melduje się w czołowej "20" tych zawodów.

 

Trzon reprezentacji Holandii na igrzyska w Pekinie stanowią łyżwiarze szybcy i specjaliści short tracku. Podobnie było w Pjongczangu w 2018 r., gdzie drużyna narodowa składała się z 33 sportowców, z których 29 reprezentowało dyscypliny łyżwiarskie. Holendrzy wywalczyli 20 medali, w tym osiem złotych. Na podium 17 razy stawały panczenistki i panczeniści, a trzy medale przypadły przedstawicielom short tracku. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie