ME w łyżwiarstwie figurowym: 14. miejsce polskiej pary tanecznej

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev na 14. miejscu w rywalizacji par tanecznych

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 14. miejsce w rywalizacji par tanecznych w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w Tallinie. Zwyciężyli Rosjanie Wiktoria Sinicyna i Nikita Kacałapow.

Srebrny medal także wywalczyli Rosjanie - Aleksandra Stiepanowa i Iwan Bukin, a brązowy Włosi Charlene Guignard i Marco Fabbri.

Polacy po tańcu rytmicznym, pierwszej części konkurencji, zajmowali dziewiątą pozycję, ale w dowolnym poszło im dużo gorzej, a ich nota 96,05 była 16. wśród 20 duetów. To sprawiło, że wypadli z czołowej dziesiątki.

Najlepsza polska para ostatnich lat w poprzednich ME w 2019 roku zajęła piątą lokatę.

Kolejność na trzech czołowych miejscach nie zmieniła się po finałowej części konkurencji. Lokaty w programie dowolnym odpowiadały pozycjom w tańcu rytmicznym i końcowej klasyfikacji.

Sinicyna i Kacałapow powtórzyli sukces z poprzednich ME, a w kolekcji mają też złoty ubiegłorocznych mistrzostw świata, w których Stiepanowa i Bukin uplasowali się na piątym miejscu, ale byli drugim z duetów europejskich. Tuż za nimi sklasyfikowano wówczas Guignard i Fabbriego.

W sobotę wieczorem ostatnie rozstrzygnięcie zawodów w Tallinnie - program dowolnym solistek. Na półmetku rywalizacji piąta reprezentantka Polski jest Ekaterina Kurakova.