PŚ w Zakopanem: Słoweńcy najlepsi w konkursie drużynowym. Polacy na szóstym miejscu

Zimowe
PŚ w Zakopanem: Słoweńcy najlepsi w konkursie drużynowym. Polacy na szóstym miejscu
fot. PAP/Grzegorz Momot
Słoweńcy najlepsi podczas konkursu w Zakopanem

Podczas drużynowego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem najlepsi byli Słoweńcy. Za nimi uplasowali się Niemcy, natomiast trzeci byli Japończycy. Polacy zajęli szóste miejsce.

Na Wielkiej Kroki w Zakopanem Michal Doleżal postawił na czwórkę: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Wolny, który w drugiej serii skoczył 132,5 metra.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kontuzja mistrza olimpijskiego na treningu w Zakopanem. Nie pojedzie na igrzyska?

 

Pierwsze miejsce zajęli Słoweńcy. Anze Lanisek i Peter Prevc osiągnęli po 140,5 m, co było drugą odległością zawodów. Na podium znalazły się ekipy Niemiec i Japonii. Przed Polakami uplasowali się jeszcze Norwedzy i Austriacy. Ostatnie miejsce w drugiej serii zajęli skoczkowie z Czech. Jedyną ekipą, która nie wywalczyła awansu po pierwszej rundzie, był Kazachstan.

 

Indywidualnie w polskim zespole najwyższą notę 253,8 pkt otrzymał Wąsek (123,5/130,5). Drugi był Hula 238,3 pkt (125,0/119,0), trzeci Żyła 237,5 pkt (124,0/122,0), a czwarty Wolny 232,5 pkt (113,0/132,5). Ten ostatni "zawalił" pierwszy skok, stąd najmniejszy wkład w łączną notę podopiecznych trenera Michala Dolezala.

 

Biało-Czerwoni wystąpili w eksperymentalnym zestawieniu, bez Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Trzykrotnego mistrza olimpijskiego wykluczyła kontuzja stawu skokowego, jakiej nabawił się na rozgrzewce przed środowym treningiem. Utytułowany skoczek pojawił się jednak na Wielkiej Krokwi, a wyraźnie wzruszony owacyjnym przyjęciem kibiców pozdrowił ich ze sceny i prosił o szczególnie mocny doping dla biało-czerwonych. Na drodze Kubackiego z kolei do udziału w tej edycji zakopiańskich zawodów stanął pozytywny wynik testu na COVID-19.

 

W klasyfikacji Pucharu Narodów wciąż prowadzą Austriacy. W Zakopanem, bez Stefana Krafta, uplasowali się tuż poza podium, choć wygrali dwa wcześniejsze konkursy drużynowe w tym sezonie. Polska jest szósta.

 

Na godz. 16:00 w niedzielę zaplanowano zawody indywidualne. Półtorej godziny wcześniej rozpoczną się kwalifikacje.

 

Prawdopodobnie jeszcze przed konkursem sztab polskiej kadry ogłosi nazwiska pięciu zawodników, którzy polecą na igrzyska olimpijskie do Pekinu.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie