Sensacja w PlusLidze! GKS wygrał 3:0 z Aluron CMC Wartą

GKS – Aluron CMC Warta 3:0.

GKS Katowice wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:0 w spotkaniu 16. kolejki PlusLigi. Obie drużyny stworzyły kapitalne, niezwykle zacięte widowisko, a dwa pierwsze sety kończyły się emocjonującą rywalizacją na przewagi.

Pierwszy set przyniósł wyrównaną walkę obu ekip, a wynik oscylował wokół remisu. Końcówka dostarczyła sporo emocji. Po ataku Tomasa Rousseaux gospodarze odskoczyli na dwa oczka (21:19), ale rywale błyskawicznie odrobili straty. Goście mieli piłkę setową po błędzie rywali (23:24), ale to siatkarze GKS wygrali zaciętą rywalizację na przewagi. Ostatni punkt wywalczył Piotr Hain (28:26).

W drugiej odsłonie przewagę uzyskali zawiercianie. W środkowej części seta uzyskali wyraźną przewagę i przy wyniku 12:17 mogło się wydawać, że w tym secie jest już po zabawie. Tymczasem nastąpił niespodziewany zwrot akcji – siatkarze GKS wygrali sześć kolejnych akcji (18:17), a w polu zagrywki błysnął Damian Domagała. W końcówce nudów nie było, a intensywnością akcji można by obdzielić kilka spotkań. Gospodarze pierwsi wywalczyli piłkę setową (24:23), ale w kolejnej akcji zaatakował Facundo Conte. Rywalizacja na przewagi znów przyniosła sporo emocji. Atak Jakuba Jarosza i punktowy blok rozstrzygnęły rywalizację na korzyść GKS (31:29).

W trzeciej partii obie drużyny nie zwalniały tempa. Przez dłuższy czas żadna ze stron nie była w stanie uzyskać znaczącej przewagi. W końcówce odskoczyli katowiczanie, którzy wygrali trzy akcje z rzędu (23:19). Gdy długą wymianę skończył Marcin Kania, gospodarze mieli piłkę meczową (24:20). W ostatniej akcji meczu goście popełnili błąd w polu zagrywki (25:21).

Skrót meczu GKS - Aluron CMC Warta:

Najwięcej punktów:
Jakub Jarosz (18), Tomas Rousseaux (15) – GKS; Uros Kovacevic (16), Facundo Conte (11) – Aluron CMC Warta. Siatkarze z Katowic byli skuteczniejsi w ataku (48% - 39%), lepiej prezentowali się też w polu zagrywki (5–0) i bloku (punktowe 10–4, wybloki 16–7). Ważną zmianę dał w drugim secie Damian Domagała. MVP: Tomas Rousseaux (12/25 = 48% skuteczności w ataku + 3 bloki).

GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (28:26, 31:29, 25:21)

GKS: Gonzalo Quiroga, Piotr Hain, Micah Ma'a, Tomas Rousseaux, Marcin Kania, Jakub Jarosz – Bartosz Mariański (libero) oraz Damian Domagała. Trener: Grzegorz Słaby.
Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacevic – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Maximiliano Cavanna, Piotr Orczyk. Trener: Igor Kolaković.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 16. kolejki PlusLigi:

2022-01-14: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:21)
2022-01-15: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12)
2022-01-15: Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 18:25, 25:19, 22:25)
2022-01-15: LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (18:25, 25:22, 22:25, 25:27)
2022-01-16: GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (28:26, 31:29, 25:21)

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia - zaplanowany na piątek 14 stycznia, został przełożony

Mecz Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa - zaplanowany na niedzielę 16 stycznia, został przełożony.

Mecz awansem z 18. kolejki:

2022-01-16: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:1 (26:24, 25:23, 20:25, 25:19)