PŚ i ME w bobslejach: Wygrane Niemek i Łotyszów w St. Moritz

Zimowe
PŚ i ME w bobslejach: Wygrane Niemek i Łotyszów w St. Moritz
fot. PAP/EPA
Niemki i Łotysze najlepsze w St. Moritz

Łotewska załoga pilotowana przez Oskarsa Kibermanisa wygrała w St. Moritz rywalizację bobslejowych czwórek i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. W dwójkach kobiet całe podium zajęły Niemki. Wyniki liczą się też do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Najpierw w niedzielę rywalizowały dwójki kobiet, w których triumfowały Kim Kalicki i Lisa Buckwitz. O 0,04 s wolniejsze były jej rodaczki Mariama Jamanka i Kira Lipperheide, a wynik słabszy o kolejne 0,03 s miały inne Niemki Laura Nolte i Deborah Levi. Te trzy duety były najlepsze także w Pucharze Świata, bo nie wyprzedziły ich żadne zawodniczki spoza Starego Kontynentu.

 

Jamanka wywiezie ze Szwajcarii dwa medale, podobnie jak Nolte. W sobotę zajęły, odpowiednio, pierwsze i drugie miejsce w rywalizacji jedynek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Francesco Friedrich wygrał w czwórkach i jest pewny Kryształowej Kuli

 

W czwórkach mężczyzn po raz pierwszy w tym sezonie nie zwyciężyła załoga Francesco Friedricha. Tym razem niemieccy dominatorzy musieli uznać wyższość reprezentacji Łotwy, od której byli wolniejsi o 0,16 s. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie z pilotem Rostisławem Gajtiukiewiczem. Takie samo było podium PŚ.

 

Friedrich był w sobotę najlepszy w dwójkach i również opuści St. Moritz z dwoma medalami - podobnie jak Gajtiukiewicz i Michaił Mordasow, którzy w dwójkach zdobyli brązowy medal.

 

Runda w Szwajcarii była ostatnią w tym sezonie PŚ. Czołowych bobsleistów tej zimy czeka jeszcze udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (4-20 lutego).

 

W klasyfikacjach końcowych PŚ Friedrich był najlepszy i w dwójkach, i w czwórkach. W jedynkach i dwójkach kobiet triumfowała Amerykanka Elana Meyers Taylor, która w niedzielę wraz z Kayshą Love zajęła piątą pozycję.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie