PŚ w bobslejach: Francesco Friedrich wrócił na zwycięską ścieżkę

Niemiec Francesco Friedrich wrócił na zwycięską ścieżkę, wygrywając razem z Thorstenem Margisem niedzielne zawody Pucharu Świata bobslejowych dwójek w łotewskiej Siguldzie. Dzień wcześniej po raz pierwszy w tym sezonie nie zajął pierwszego miejsca.

Friedrich w sobotę startował z Alexandrem Schuellerem i zajęli 12. miejsce. Pierwszy z Niemców wcześniej w tym sezonie wygrał wszystkie zawody w dwójkach i czwórkach, a łącznie był niepokonany w 22 kolejnych startach. W niedzielę powetował sobie tę wpadkę.

Podwójny mistrz olimpijski z Pjongczangu oraz 13-krotny mistrz globu i Margis wyprzedzili Brytyjczyków Bradleya Halla i Nicholasa Gleesona o 0,06 s, a Łotyszy Oskarsa Kibermanisa i Matissa Miknisa o 0,55.

W klasyfikacji generalnej PŚ po sześciu z ośmiu zawodów prowadzi Friedrich z dorobkiem 1253 punktów. Drugi jest Rosjanin Rostisław Gajtiukiewicz - 1137, a trzeci Kanadyjczyk Justin Kripps - 1120.

Wcześniej do rywalizacji stanęły kobiece dwójki. Z triumfu cieszyły się Amerykanki Elana Meyers Taylor i Lake Kwaza, które były lepsze od Brytyjek Miki McNeill i Adele Nicoll o 0,22 s, a od Kanadyjek Christine de Bruin i Kristen Bujnowski o 0,24.

W klasyfikacji generalnej PŚ po sześciu z ośmiu zawodów liderką także jest Meyers Taylor, która zgromadziła 1129 pkt, a za nią plasują się de Bruin - 1088 i Niemka Laura Nolte - 1061.

Na liście startowej w żadnej z tych dwóch konkurencji nie było Polaków.