Kandydat na trenera polskiej kadry został selekcjonerem topowej reprezentacji!

Siatkówka
Kandydat na trenera polskiej kadry został selekcjonerem topowej reprezentacji!
fot. Cyfrasport
Trener Daniele Santarelli.

Daniele Santarelli był jednym z głównych kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek, ale rywalizację o tę posadę wygrał ostatecznie Stefano Lavarini. Jak się okazało, trener klubu Imoco Volley Conegliano poprowadzi reprezentację Serbii. To jedna z najlepszych drużyn globu – aktualne mistrzynie świata (2018) i brązowe medalistki olimpijskie z Tokio.

W ostatnim czasie, po dwudziestu latach owocnej pracy, stanowisko selekcjonera reprezentacji Serbii siatkarek opuścił Zoran Terzić. Serbowie rozpoczęli poszukiwania następcy słynnego szkoleniowca. Wśród kandydatów był obecny trener Developres Bella Dolina Rzeszów – Stephane Antiga.

 

Zobacz także: Zoran Terzić nie jest już trenerem reprezentacji Serbii siatkarek

 

Jak się jednak okazało, intratną posadę otrzymał Włoch Daniele Santarelli. Od 2017 roku jest on pierwszym trenerem klubu Imoco Volley Conegliano, z którym wygrał m.in. Ligę Mistrzyń (2021), Klubowe Mistrzostwo Świata (2019), trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Italii (2018, 2019, 2021), trzykrotnie po Puchar Włoch i cztery razy po Superpuchar. Jego podopieczne popisały się też rekordową serią 74 wygranych meczów z rzędu w latach 2019–21. Santarelli ma na swym koncie doświadczenie reprezentacyjne, w latach 2018–21 prowadził Chorwację.

 

W ostatnim czasie poznaliśmy kilku trenerów żeńskich reprezentacji siatkarskich. Oprócz Polski i Serbii nazwiska selekcjonerów ogłosiły: Słowenia (Marco Bonitta – były selekcjoner Polek, były trener Indykpolu AZS Olsztyn) oraz Chorwacja (Ferhat Akbas – były trener Chemika Police).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie