Stefano Lavarini nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

Siatkówka
Stefano Lavarini nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek
fot. PAP
Stefano Lavarini nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

Stefano Lavarini został nowym selekcjonerem polskich siatkarek - poinformowano na konferencji prasowej PZPS. Włoch to następca Jacka Nawrockiego.

Stanowisko selekcjonera kadry pozostawało nieobsadzone od września 2021 roku, kiedy to Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o zakończeniu współpracy z Nawrockim. W mediach od razu pojawiły się spekulacje, kto może go zastąpić. Dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa w jednym z odcinków "Prawdy Siatki" wyjawił, że PZPS skreśliło Stephane'a Antigę oraz Alessandro Chiappiniego. Jednocześnie dodał, że konkurs zwyciężył Lavarini.

Zobacz także: Kim jest nowy trener reprezentacji Polski siatkarek?

 

- Włoch ma za sobą zarówno przygodę klubową, jak i reprezentacyjną. Zajmował się drużyną do lat 19 oraz kadetkami. W związku z tym ma doświadczenie z pracą u podstaw z młodymi dziewczynami. Ponadto był asystentem, trenerem drugiej drużyny i wreszcie pierwszej - powiedział.

 

 

Największe sukcesy odnosił z Minas Tenis Clube. W Brazylii spędził dwa lata, podczas których sięgnął po południowoamerykańską Ligę Mistrzów, a także zdobył srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Aktualnie jest szkoleniowcem Igor Gorgonzola Novara. 

 Jego kontrakt z reprezentacją Polski będzie obowiązywał do zakończenia igrzysk olimpijskich w Paryżu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie