PŚ w biathlonie: Triumf Antona Babikowa w biegu na 20 km

Anton Babikow

Rosyjski biathlonista Anton Babikow wygrał w Anterselvie bieg indywidualny na 20 km z cyklu Pucharu Świata. Drugi był Norweg Tarjei Boe, a trzeci kolejny Rosjanin - Said Karimułła Chalili. Najlepszy z Polaków Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 57. miejsce.

Bezbłędny na strzelnicy Babikow wyprzedził Boe (dwa pudła) o 9,7 s. Karimułła Chalili, który raz strzelił niecelnie, stracił do triumfatora 48,5 s.

Polacy zajęli odległe lokaty. Nędza-Kubiniec, który miał trzy pudła, stracił do Babikowa ponad sześć i pół minuty.

Łukasz Szczurek uplasował się na 82. pozycji, Grzegorz Guzik był 95., a Przemysław Pancerz nie ukończył zawodów. Sklasyfikowano 101 biathlonistów.

To był drugi i ostatni w tym sezonie bieg indywidualny mężczyzn z cyklu Pucharu Świata. Najlepszy w klasyfikacji końcowej okazał się Tarjei Boe - 108 pkt.

Zawody we włoskiej Anterselvie, które potrwają do niedzieli, są ostatnim sprawdzianem biathlonowej elity przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego).