Cwetan Sokołow nie zamierza kończyć kariery w kadrze. Zaprzeczył pogłoskom

Siatkówka
Cwetan Sokołow nie zamierza kończyć kariery w kadrze. Zaprzeczył pogłoskom
fot. PAP
Cwetan Sokołow obok Zbigniewa Bartmana

Cwetan Sokołow odniósł się do rewelacji mówiących o tym, że niebawem zakończy karierę w reprezentacji Bułgarii. - W tej chwili nie ma takiego tematu - powiedział bułgarski siatkarz w rozmowie z telewizją BNT News.

O możliwym przejściu Sokołowa na reprezentacyjną "emeryturę" mówił ostatnio jego kolega z kadry - Teodor Salparow. Atakujący odniósł się do słów Salparowa w rozmowie z BNT News.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poznaliśmy nowego selekcjonera siatkarzy reprezentacji Bułgarii

 

- Nie myślę o rezygnacji z gry w narodowych barwach. W tej chwili nie ma takiego tematu. Teraz mam jednak zobowiązania wobec rosyjskiego Dinama Moskwa. Na kadrze skupię się, kiedy będzie się zbliżało lato - powiedział Sokołow.

 

Na temat doświadczonego atakującego wypowiadał się w ostatnich godzinach również nowy selekcjoner reprezentacji Bułgarii. Nikołaj Żeljazkow zastąpił w tym tygodniu na stanowisku Włocha Silvano Prandiego.

 

– Jeszcze nie rozmawiałem osobiście z Cwetanem Sokołowem i Todorem Skrimowem, czy dalej będą występować w reprezentacji Bułgarii. Dla mnie są bardzo ważni, nie tylko jako sportowcy, ale także jako ludzie. Obaj mogą wiele dać reprezentacji Bułgarii. Doświadczenie Sokołowa i Skrimowa jest bezcenne – zarówno jako sportowców, jak i ludzi – stwierdził Żeljazkow.

 

Sokołow nie pozostawia jednak wątpliwości czy będzie do dyspozycji nowego trenera. - Jeśli zostanę powołany do kadry, to oczywiście zaakceptuję powołanie. Mam tylko nadzieję, że do lata nic złego się nie stanie. Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość - dodał kapitan reprezentacji Bułgarii.

 

Bułgarzy w pierwszej rundzie tegorocznych MŚ zagrają w grupie C z Polską, Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie