Pekin 2022: 16 osób w kadrze łyżwiarzy szybkich i short tracku

Zimowe
Pekin 2022: 16 osób w kadrze łyżwiarzy szybkich i short tracku
fot. PAP
Natalia Maliszewska

W reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie znalazło się 16 łyżwiarzy - 10 startujących na torze długim i sześcioro rywalizujących w short tracku - poinformował w komunikacie Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Nominacje olimpijskie otrzymali: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Zbigniew Bródka, Artur Janicki, Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek z łyżwiarstwa szybkiego oraz Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński z short tracku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były lekkoatleta nie wystąpi w zmaganiach bobsleistów na IO w Pekinie

 

W ekipie są wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy czy zawodów Pucharu Świata.

 

Wśród kadrowiczów jest dwoje medalistów olimpijskich – złoty na 1500 metrów oraz brązowy w drużynami z igrzysk w Soczi Zbigniew Bródka, a także wicemistrzyni tych samych igrzysk w drużynie Natalia Czerwonka.

 

Zawodnicy z kadry short tracku obecnie trenują na zgrupowaniu w Dreźnie, a łyżwiarze szybcy zakończyli obóz w Inzell i wrócili do Polski. W sobotę i niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim, które będą ostatnim przedolimpijskim startem kadrowiczów.

 

W związku z zagrożeniem związanym z pandemią COVID-19 impreza odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym, a jeszcze większe ograniczenia będą dotyczyć olimpijczyków

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie