Pekin 2022: Greg Rutherford nie wystąpi w zmaganiach bobsleistów

Inne
Pekin 2022: Greg Rutherford nie wystąpi w zmaganiach bobsleistów
fot. PAP
Greg Rutherford na czerwonym dywanie.

Słynny Brytyjczyk Greg Rutherford, mistrz olimpijski z 2012 roku w skoku w dal, który od niedawna rywalizuje w bobslejach, nie zdołał wywalczyć kwalifikacji w konkurencji czwórek na zbliżające się zimowe igrzyska w Pekinie.

35-latek, który w 2018 roku z powodu problemów zdrowotnych zakończył lekkoatletyczną karierę, rozpoczął już wiele miesięcy temu przygotowania z brytyjskimi bobsleistami. Znalazł się nawet w składzie czwórki walczącej w zawodach Pucharu Świata o bilet do Pekinu.

 

ZOBACZ TAKŻE: WADA ostrzega olimpijczyków przed jedzeniem mięsa z nieznanych źródeł

 

Pilotem tej załogi był doświadczony Lamin Deen. Nie udało im się jednak uzyskać kwalifikacji na igrzyska.

 

Brytyjczycy wystawią w Pekinie tylko jedną czwórką bobslejową, którą poprowadzi Brad Hall. Ta załoga będzie poważnym kandydatem do medalu po udanych występach w zawodach Pucharu Świata.

 

Rutherford chciał zostać siódmym sportowcem w historii, a z pierwszym z Wielkiej Brytanii, z medalami letnich i zimowych igrzysk.

 

W przeszłości dokonali tego Amerykanin Eddie Eagan (boks i bobsleje), Norweg Jacob Tullin Thams (żeglarstwo i skoki narciarskie), Niemka Christa Luding-Rothenburger (kolarstwo torowe i łyżwiarstwo szybkie), Kanadyjka Clara Hughes (kolarstwo szosowe i łyżwiarstwo szybkie), Amerykanka Lauryn Williams (lekkoatletyka i bobsleje) oraz Amerykanin Eddy Alvarez (baseball i short track).

 

Były brytyjski lekkoatleta, obok olimpijskiego złota z Londynu, ma w dorobku także brąz igrzysk z Rio de Janeiro (2016) oraz m.in. złoto mistrzostw świata z Pekinu (2015) i dwa złote medale mistrzostw Europy (2014, 2016).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie