PŚ w Titisee-Neustadt: Pięciu Polaków wystąpi w konkursie

Najlepszy z Polaków Jakub Wolny był 24. po skoku na odległość 120,5 m.

Słoweniec Cene Prevc osiągnął 135,5 m i wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Najlepszy z Polaków Jakub Wolny był 24. po skoku na odległość 120,5 m. W konkursie wystąpi pięciu Polaków.

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi - 131,5 m, a trzecie Niemiec Karl Geiger - 136 m.

Obok Wolnego w pierwszej serii sobotniego konkursu wystąpi także 40. Andrzej Stękała - 118 m, 44. Aleksander Zniszczoł - 116 m, 46. Maciej Kot - 114,5 m oraz 49. Klemens Murańka - 111 m.

Odpadł Tomasz Pilch, który uzyskał tylko 105 m i został sklasyfikowany na 53. pozycji.

W Titisee nie startują najlepsi polscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze na igrzyska w Pekinie.

Z olimpijskiej kadry Kamil Stoch leczy kontuzjowany staw skokowy, Dawid Kubacki miał przed ostatnimi zawodami w Zakopanem pozytywny wynik testu na COVID-19, a w czwartek okazało się, że zakażony jest też Piotr Żyła. W pełnej dyspozycji są tylko Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Po dojściu do zdrowia Polacy mają trenować na jednej z krajowych skoczni.