Eredivisie: Ajax Amsterdam lepszy od PSV Eindhoven w hicie kolejki

Eredivisie: Ajax Amsterdam lepszy od PSV Eindhoven w hicie

Ajax Amsterdam pokonał PSV Eindhoven 2:1 w hicie 20. kolejki Eredivisie. Tym samym ekipa Erika ten Haga awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Choć sezon ligi holenderskiej ledwo przekroczył połowę, to nie brakowało głosów, że niedzielne spotkanie może mieć kolosalne znaczenie w kontekście tytułu mistrzowskie. W Eindhoven spotkały się dwie najlepsze drużyny rozgrywek. W pierwszej połowie jedynego gola dla gości strzelił Brian Brobbey.

PSV wróciło do gry po przerwie za sprawą trafienia Mario Goetze, jednak ostatnie słowo należało do Ajaksu. W 74. minucie kapitalnego gola strzelił Noussair Mazraoui.

Tym samym Ajax przeskoczył PSV w tabeli. Po 20. kolejkach ma 48 punktów (dwa więcej od niedzielnego rywala) i niesamowity bilans bramkwoy 61:5. Na trzecim miejscu znajduje się Feyenoord Rotterdam z 42. oczkami.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:2 (0:1)
Bramki: Mario Goetze 53 - Brian Brobbey 34, Noussair Mazraoui 74