Bundesliga: Pewne zwycięstwo Bayernu Monachium. Robert Lewandowski bez gola

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin.

Bayern Monachium umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. Podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali na wyjeździe 4:1 Herthę Berlin. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale tym razem nie zaliczył ani trafienia, ani asysty.

Prowadzenie Bawarczykom strzałem głową w 25. minucie gry dał Corentin Tolisso. Francuz wykorzystał centrę Kingsley'ego Comana ze skrzydła. W końcówce pierwszej połowy drugiego gola dla zespołu mistrza Niemiec strzelił Thomas Mueller. Z rzutu wolnego dośrodkował Joshua Kimmich, a 32-latek uwolnił się spod opieki obrońców i skierował piłkę do siatki. Obrońcy Herthy sygnalizowali pozycję spaloną, lecz w tej sytuacji nie było mowy o ofsajdzie.

Po zmianie Bayern kontrolował grę i wynik spotkania. W 75. minucie gry błąd berlińskiej defensywy wykorzystał Leroy Sane, który zdobył bramkę na 3:0. Cztery minuty później było już 4:0 za sprawą Serge'a Gnabry'ego. Honorowe trafienie Hertha zanotowała w 81. minucie gry.  Tym razem w obronie pomylili się "Die Roten", co wykorzystał Jurgen Ekkelenkamp, który przelobował Manuela Neuera.

Rezultat meczu podwyższył Sane, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką w tej sytuacji. To był jeden z ostatnich akordów w tym starciu. Lewandowski tym razem nie powiększył swojego dorobku bramkowego. Bayern wygrał i utrzymał przewagę sześciu punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 1:4 (0:2)

Bramki: Ekkelenkamp 81 - Tolisso 25, Mueller 45, Sane 75, Gnabry 79