NHL: Aleksander Owieczkin coraz bliżej Jaromira Jagra

Aleksander Owieczkin zdobył dwie bramki dla Washington Capitals w wygranym po dogrywce 3:2 meczu z Ottawa Senators w lidze hokeja NHL.

Aleksander Owieczkin zdobył dwie bramki dla Washington Capitals w wygranym po dogrywce 3:2 meczu z Ottawa Senators w lidze hokeja NHL. Rosjaninowi brakuje już tylko siedmiu trafień do zajmującego trzecie miejsce na liście wszech czasów Czecha Jaromira Jagra.

Po dwóch tercjach meczu w Waszyngtonie gospodarze przegrywali 0:2 po bramkach Thomasa Chabota i Zacha Sanforda. Trzecia część to popis Owieczkina, który doprowadził do wyrównania, zdobywając 28. i 29. gola w sezonie. W drugiej minucie dogrywki zwycięską bramkę Capitals dał strzał Nicklasa Backstroema, który wcześniej asystował przy jednej z bramek.

Owieczkin zdobył już 759 bramek w sezonie zasadniczym NHL. Lepsi od niego są tylko Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801) i Jagr (766).

Po siedmiu kolejnych porażkach zwycięstwo odnieśli w końcu hokeiści Edmonton Oilers. Czołowy przed laty zespół, w którym występowali m.in. Gretzky i Mariusz Czerkawski, pokonał u siebie nie mniej znanego rywala Calgary Flames 5:3. Bohaterem meczu był Leon Draisaitl, który zdobył cztery punkty za dwie bramki i dwie asysty. Niemiec oba gole strzelił w trzeciej tercji, w tym na sekundę przed jej końcem, posyłając krążek do pustej bramki dążacych do wyrównania rywali.

Nie zwalnia tempa najlepszy zespół NHL w dwóch poprzednich sezonach Tampa Bay Lightning. Tym razem zespół z Florydy rozgromił na wyjeździe San Jose Sharks 7:1. Ross Colton zdobył dwie bramki, a Alex Killorn i Steven Stamkos zaliczyli po golu i asyście. Lightning odnieśli 28. zwycięstwo w sezonie. Tyle samo mają niegrający w sobotę Florida Panthers oraz Colorado Avalanche, którzy dopiero po dogrywce pokonali najsłabszy zespół ligi Montreal Canadiens 3:2.