Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel 10. w slalomie gigancie w Kronplatz

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 10. miejsce w Kronplatz

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 10. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata we włoskim ośrodku narciarskim Kronplatz. Wygrała Szwedka Sara Hector, która o 0,15 s wyprzedziła prowadzącą po pierwszym przejeździe Słowaczkę Petrę Vlhovą.

Gąsienica-Daniel na półmetku była piąta z minimalną stratą do podium. Trzecia wówczas liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin miała nad nią tylko 0,06 s przewagi.

W drugim przejeździe Polka zanotowała jednak dopiero 27. wynik. W efekcie okazała się gorsza od Hector o 1,32 s.

Tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną Gąsienica-Daniel osiągnęła najlepsze wyniki w Pucharze Świata w karierze, dwukrotnie plasując się na szóstej pozycji w slalomie gigancie we francuskim Courchevel. Szósta była także 8 stycznia w Kranjskiej Gorze.

Miejsca na podium nie utrzymała także Shiffrin, która w drugiej próbie miała 20. rezultat i ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu.

Hector natomiast na półmetku była druga, ze stratą 0,34 s do Vlhovej. Z czołowych zawodniczek w drugim przejeździe Szwedka spisała się zdecydowanie najlepiej i stratę odrobiła z nawiązką. 29-latka odniosła czwarte pucharowe zwycięstwo w karierze.

Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Tessa Worley - 0,52 s straty.

Warty odnotowania jest jeszcze występ Any Bucik. Słowenka po pierwszym przejeździe była dopiero 29., ale w drugim uzyskała najlepszy czas i przesunęła się aż o 20 lokat.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzenie utrzymała Schiffrin. Jej przewagą nad Vlhovą, która Kryształową Kulę zdobyła w poprzednim sezonie, stopniała do zaledwie 17 punktów. Gąsienica-Daniel awansowała na 32. miejsce.

Kolejne zawody cyklu odbędą się 29 i 30 stycznia w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zaplanowano zjazd i supergigant.

To był ostatni slalom gigant przed igrzyskami w Pekinie (4-20 lutego). Olimpijskie zmagania w tej konkurencji zaplanowano na 7 lutego. Tytułu wywalczonego cztery lata temu w Pjongczangu będzie broniła Schiffrin.