Andrij Szewczenko już kompletuje sztab trenerski?

Piłka nożna
Andrij Szewczenko już kompletuje sztab trenerski?
fot. PAP/EPA
Andrij Szewczenko (z lewej) oraz Mauro Tassotti (z prawej)

Jednym z głównych kandydatów do objęcia reprezentacji Polski jest Andrij Szewczenko. Jak podaje portal "sporotwefakty.wp" już wiadomo, kto mógłby zostać asystentem ukraińskiego szkoleniowca.

Prezes PZPN poinformował, że nowy selekcjoner polskiej kadry zostanie ogłoszony 31 stycznia 2022 roku na PGE Stadionie Narodowym. Faworytami do przejęcia Biało-Czerwonych są: Adam Nawałka i Jan Urban. W tym gronie znalazł się również Szewczenko. Według informacji podanych przez ukraiński kanał "vZbirna" były napastnik doszedł już do porozumienia z Cezarym Kuleszą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezes PZPN w Londynie zatrudnia Szewczenkę, ale widziany był też w Turcji, jak podpisywał kontrakt z Urbanem…

 

Portal "sporotwefakty.wp" poinformował, kto może zostać asystentem byłego reprezentanta Ukrainy, jeżeli ten zasiądzie na ławce trenerskiej polskiej kadry. Współpracownikiem Szewczenki ma być Mauro Tassotti. 62-latek był już asystentem byłego napastnika zarówno w Genoi, jak i w ukraińskiej drużynie narodowej. 

 

Tassotti podczas swojej kariery piłkarskiej był zawodnikiem SS Lazio oraz AC Milan. Ma na swoim koncie ponad 400 występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym na Półwyspie Apenińskim. Później Włoch zasiadł na ławce trenerskiej. Od 2001 do 2015 roku był asystentem trenera w AC Milan. Sam prowadził ekipę "rossonerich" w 13 meczach. W lipcu 2016 roku rozpoczął współpracę z Szewczenką. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie