NBA: Suns nie zwalniają tempa

Koszykarze Phoenix Suns wygrali mecz z Utah Jazz

W poniedziałek w lidze NBA koszykarze Phoenix Suns odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu i 10. w ostatnich 11 meczach. Tym razem najlepsza dotychczas drużyna sezonu pokonała we własnej hali Utah Jazz 115:109.

Jazz prześladują problemy kadrowe. Kontuzjowani są: Donovan Mitchell, Rudy Gobert, Mike Conley, Bojan Bogdanovic i Joe Ingles. Mimo tak poważnego osłabienia goście toczyli wyrównaną walkę. Na początku czwartej kwarty nawet prowadzili 95:91.

Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Chris Paul. 36-letni rozgrywający znów pokazał, że wiek nie ma w jego przypadku znaczenia. Na parkiecie spędził aż 40 minut, a najlepiej grał właśnie w ostatnich fragmentach. W czwartej kwarcie uzyskał 15 z 27 punktów, jakie zdobył w meczu. W całym spotkaniu trafił 10 z 17 rzutów z gry, miał 14 asyst oraz dziewięć zbiórek.

- Czuję się dobrze, jest fajnie. Jutro mogę znowu tyle grać, jeśli tylko chcecie - powiedział Paul.

- Nie planowałem, że Chris będzie grał tak długo, ale potrzebowaliśmy go, aby wygrać - przyznał trener Suns Monty Williams.

33 punkty dla "Słońc" zdobył Devin Booker. On z kolei świetnie prezentował się na początku meczu. Po pierwszej kwarcie miał już na koncie 17 pkt, ale później znacznie częściej pudłował.

Wśród Jazz najlepszy był Jordan Clarkson - 22 pkt.

Suns mają na koncie 37 zwycięstw i dziewięć porażek. To jest najlepszy bilans nie tylko na Zachodzie, ale w całej lidze. Jazz (30-18) sklasyfikowani są na czwartym miejscu w tej konferencji.