Arkadiusz Wrzosek kontra Badr Hari w starciu rewanżowym na gali Glory 80

Sporty walki
Arkadiusz Wrzosek kontra Badr Hari w starciu rewanżowym na gali Glory 80
Fot. PAP/EPA
Arkadiusz Wrzosek kontra Badr Hari w starciu rewanżowym na gali Glory 80

Arkadiusz Wrzosek (14-5, 9 KO) zmierzy się z Badrem Harim (106-16, 92 KO) w walce wieczoru gali Glory 80, która odbędzie się 19 marca w Hasselt. Będzie to drugie starcie Polaka z legendą kick-boxingu. W pierwszym pojedynku niespodziewane zwycięstwo odniósł zawodnik z Warszawy.

Po raz pierwszy Wrzosek i Hari skrzyżowali rękawice w walce wieczoru Glory 78 we wrześniu zeszłego roku. Od początku starcia przeważał urodzony w Holandii Marokańczyk. Hari w ciągu kilku minut trzykrotnie posłał Wrzoska na deski. Polak jednak się nie poddał i pozostał w pojedynku. Półtorej minuty przed końcem drugiej rundy Wrzosek zaatakował potężnym high-kickiem, którym znokautował Hariego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Organizacja FEN przyznała bonusy za galę FEN 38 

 

Zwycięstwo Polaka nad legendą kick-boxingu odbiło się szerokim echem w świecie sportów walki. Organizacja Glory uznała jego nokaut za najlepszy w 2021 roku. Stało się jednak jasne, że konieczny będzie rewanż. Kolejne starcie pomiędzy Wrzoskiem a Harim odbędzie się 19 marca w belgijskim Hasselt i będzie główną atrakcją gali Glory 80. 

 

 

30-latek z Warszawy ma na swoim koncie 19 walk w zawodowym kick-boxingu. Na swoim koncie ma m.in. występy w organizacji FEN, której był mistrzem K-1 w wadze ciężkiej. Z kolei Hari na zawodowych ringach stoczył 122 pojedynki, z czego 92 zakończył przez nokauty. 37-latek uznawany jest za jednego z najlepszych kick-boxerów w XXI w. 

 

Glory to najpopularniejsza organizacja promująca zawodowy kick-boxing na świecie. Jej siedziba znajduje się w Singapurze. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie