Trofeo Calvia: Łukasz Owsian na ósmym miejscu. Zwyciężył Brandon McNulty

Łukasz Owsian

Łukasz Owsian (Arkea Samsic) zajął ósme miejsce w jednym z pierwszych wyścigów kolarskich w sezonie 2022 - Trofeo Calvia na Majorce. Zwyciężył po samotnym finiszu Amerykanin Brandon McNulty (UAE Team Emirates).

McNulty wyprzedził o 1.17 sekund niewielką grupę, w której przyjechał Owsian. Drugie miejsce zajął kolejny kolarz UAE Team Emirates Szwajcar Joel Suter, trzecie - Włoch Vincenzo Albanese (Eolo-Kometa), a szósty był utytułowany Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).

W środę na Majorce rozpoczęli sezon także 68. na mecie Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) oraz 136. Kamil Małecki (Lotto Soudal) - obaj z kilkunastominutową stratą do zwycięzcy.

Według wstępnych planów Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) ma zainaugurować sezon 2 lutego w wyścigu etapowym Etoile de Besseges w południowej Francji, natomiast Rafał Majka (UAE Team Emirates) ma rozpocząć ściganie 20 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (UAE Tour).