Australian Open: Ashleigh Barty - Madison Keys. Relacja i wynik na żywo

Liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty jest już o krok od finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Jeśli chce się w nim znaleźć musi pokonać Madison Keys. Zdecydowaną faworytką jest Australijka. Czy po raz pierwszy powalczy o tytuł w Melbeurne? Relacja i wynik na żywo z meczu Ashleigh Barty - Madison Keys na Polsatsport.pl.

26-latka z Ipswich doskonale czuje się na Antypodach. Do tej pory prezentuje wyśmienitą formę, o czym świadczą jej wyniki w Melbeurne. Do półfinału przebrnęła bez straty choćby jednego seta. Najwyżej sklasyfikowana w rankingu rywalka Australijki, Jessica Pegula potrafiła w ćwierćfinale urwać jej zaledwie dwa gemy.

Nic więc dziwnego, że liderka WTA jest zdecydowaną faworytką w starciu z Madison Keys. Amerykanka nie jest jednak na straconej pozycji. W pięciu dotychczasowych pojedynkach przegrała seta. Doszło do tego w starciu z Chinką Qiang Wang.

Do tej pory Barty trzykrotnie miała okazję zmierzyć się z Keys. Dwukrotnie obie zawodniczki spotkały się na Roland Garros. Raz górą była Amerykanka, z kolei dwa lata później zwycięska z kortu schodziła Australijka. W międzyczasie panie rywalizowały jeszcze na turnieju Billie Jean King Cup. Wówczas lepsza okazała się liderka WTA.

Relacja i wynik na żywo z meczu Ashleigh Barty - Madison Keys na Polsatsport.pl. Początek o 9:30.