ME w biathlonie: Natalia Tomaszewska ósma w biegu na dochodzenie

Natalia Tomaszewska

Natalia Tomaszewska zajęła ósme miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km kobiet podczas biathlonowych mistrzostw Europy w niemieckim Arber. Zwyciężyła Mołdawianka Alina Stremous. Wśród mężczyzn triumfował Norweg Sverre Dahlen Aspenes.

Tomaszewska awansowała z 41. miejsca w sprincie w dużej mierze dzięki znakomitemu strzelaniu. Polka miała dwie niecelne próby - najmniej ze wszystkich uczestniczek sobotnich zawodów. Dla porównania Stremous zaliczyła cztery "pudła", a w pierwszej dziesiątce tylko jedna zawodniczka miała mniej (trzy razy niecelnie strzelała czwarta na mecie Szwajcarka Aita Gasparin).

Pozostałe Polki zajęły lokaty w piątej dziesiątce. W rywalizacji mężczyzn na 12,5 km na 55. pozycji uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec.

W ME tradycyjnie nie bierze udziału światowa czołówka, która obecnie przygotowuje się do startów w igrzyskach w Pekinie (4-20 lutego). Także pięcioro Polaków, którzy wywalczyli olimpijskie kwalifikacje, jest już w Chinach.

Zawody w Arber potrwają do niedzieli. Tego dnie odbędą się sztafeta mieszana oraz supermikst.