Superliga hokeja halowego: Kłopoty mistrza Polski! Tylko remis w starciu z Wartą Poznań

Hokeiści na trawie mistrza Polski AZS AWF Poznań tylko zremisowali z Wartą Poznań 6:6 w meczu piątej kolejki superligi hokeja halowego i mają już niewielkie szanse na obronę tytułu. W Toruniu Pomorzanin pokonał Stellę Gniezno 15:8 i awansował na drugie miejsce.

Halowy mistrz kraju po pięciu kolejkach ma tylko jedno zwycięstwo na koncie i niewielkie szanse na awans do półfinału, do którego awansują cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej. Akademicy i tak szczęśliwie uratowali jeden punkt w spotkaniu z lokalnym rywalem Wartą. "Zieloni" byli bardzo blisko odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa - w 54. minucie prowadzili 6:4, ale dwie szybko zdobyte bramki przez Patryka Pawlaka zadecydowały o podziale punktów.

AZS AWF by zakwalifikować się do najlepszej czwórki, musiałby wygrać dwa ostatnie spotkania i liczyć także na potknięcie zainteresowanych drużyn.

W piątej kolejce najciekawiej zapowiadał się mecz w Toruniu, gdzie czwarty w tabeli Pomorzanin podejmował trzecią Stellę. Gnieźnianom sił starczyło tylko na pierwszą połowę, w 27. minucie wygrywali 5:3, lecz potem przewaga gospodarzy była ogromna. Bohaterem spotkania był Wojciech Rutkowski, który aż siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Torunianie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Mecz Startu z Grunwaldem został przełożony na inny termin.