Golfowy DP World Tour: Adrian Meronk czwarty w Dubai Desert Classic, triumf Hovlanda

Adrian Meronk w akcji.

Adrian Meronk zajął dzielone czwarte miejsce w Slync.io Dubai Desert Classic - turnieju pierwszoligowej DP World Tour, wliczanym do prestiżowej Rolex Series. Po czterech dniach rywalizacji w Emirates Golf Club w Dubaju triumfował Norweg Viktor Hovland.

Choć najlepszemu polskiemu golfiście już w zeszłym roku zdarzało się stawać na podium zawodów European Tour (pierwszej ligi europejskiego golfa zawodowego, obecnie noszącej nazwę DP World Tour), w tym zajmować dzielone drugie miejsce, to jednak nigdy wcześniej nie uplasował się w czołówce nielicznych turniejów wliczanych do Rolex Series.

Do finałowej rundy 28-latek z Wrocławia przystępował z dzielonego piątego miejsca. Na koncie miał -8 (po rundach na 69, 68 i 71 uderzeń), notował cztery "strzały" straty do lidera, którym był Justin Harding z RPA. W ciągu ponad pięciogodzinnej niedzielnej rozgrywki kilkukrotnie wysuwał się na czołowe pozycje, ale ostatecznie finalne 18 dołków zagrał na par, wieńcząc występ sumą -8. Taki sam rezultat uzyskało czterech innych graczy: Anglicy Sam Horsfield i Tyrrell Hatton oraz Harding i jego rodak Erik van Rooyen.

Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była dogrywka między 24-letnim Hovlandem a 48-letnim Anglikiem Richardem Blandem, gdyż po rundzie obaj notowali po -12. Po dodatkowej rywalizacji na 18. dołku, Dallah Trophy wywalczył Norweg, przesuwając się na pierwsze miejsce w rankingu ligi i inkasując ponad milion euro premii.

Trzecie miejsce, sumą -11, zajął utytułowany golfista z Irlandii Północnej Rory McIlroy. Światowy numer dwa Amerykanin Collin Morikawa finiszował na dzielonej 18. pozycji.

Z Dubaju liga DP World Tour przeniesie się do emiratu Ras al-Chajma. W czwartek rozpocznie się tam Ras al Khaimah Championship, natomiast dalej Ras al Khaimah Classic, zamiast planowanego wcześniej Qatar Masters. Oba turnieje rozegrane zostaną w Al Hamra GC.