We Włoszech rośnie nowa siatkarska potęga! Ngapeth, Leal i Simón w jednym klubie?

Siatkówka
We Włoszech rośnie nowa siatkarska potęga! Ngapeth, Leal i Simón w jednym klubie?
fot. Cyfrasport
Czy Earvin Ngapeth zasili Piacenzę?

Wiele wskazuje na to, że rządy klubów Sir Safety Perugia i Cucine Lube Civitanova na Półwyspie Apenińskim mogą niebawem dobiec końca. Rośnie bowiem nowa siła w postaci Gas Sales Bluenergy Piacenzy, a klub z północy Włoch nie ukrywa już nawet swoich mocarstwowych planów. Na jego celowniku, po Roberlandym Simónie, znaleźli się Earvin Ngapeth i Joandry Leal.

Wiele wskazuje na to, że ekipy Gas Sales Bluenergy Piacenza nie interesuje w przyszłym sezonie żadne inne miejsce w lidze, z wyjątkiem pierwszego. O zainteresowaniu klubu pozyskaniem z Cucine Lube Civitanova Roberlandy'ego Simóna pisaliśmy już wcześniej, natomiast teraz na łamach "La Gazzetta dello Sport" Gian Luca Pasini poinformował, że zespół z północy Włoch jest zainteresowany sprowadzeniem z Modeny Earvina Ngapetha i Joandry'ego Leala. Włoski dziennikarz zdradził również, że Piacenza porozumiała się z Simónem w sprawie kontraktu i jego transfer znajduje się na ostatniej prostej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szykuje się wielki siatkarski transfer? Może dotyczyć także Polaka!

 

Gas Sales Bluenergy Piacenza po bankructwie od dwóch lat przebija się w kierunku czołówki najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej. Wielkie ambicje klubu widać było między innymi po transferach w zeszłym sezonie, gdy z Rosji ściągnięto reprezentanta Niemiec z węgierskim rodowodem Georga Grozera (500 tysięcy euro za sezon), a z Itas Trentino Amerykanina Aarona Russela (450 tysięcy euro). W trakcie obecnych rozgrywek do zespołu dołączył Adis Lagumdzija, o którego starała się Civitanova, a z Zenita St. Petersburg przyleciał francuski rozgrywający Antoine Brizard, ogłoszony najlepszym siatkarzem 2021 roku.

 

Dla Simóna i Leala byłoby to spotkanie po latach, bowiem od 2016 do 2018 grali razem w ekipie Sada Cruzeiro (Leal grał w niej od 2012 roku, Simón od 2016). Jeżeli faktycznie doszłoby do takich roszad, skład Piacenzy wyglądałby imponująco. W ekipie, oprócz wspomnianych wcześniej Brizarda, Russella i Lagumdziji, znajdują się przecież między innymi reprezentant Stanów Zjednoczonych Maxwell Holt, Francji Thibault Rossard, czy wicemistrz Europy z kadry Słowenii Toncek Stern.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie