Ligue 1: Hat-trick Arkadiusza Milika! Polak bohaterem Marsylii (WIDEO)

Hat-trick Arkadiusza Milika w barwach OM.

Arkadiusz Milik bohaterem Marsylii! Polak trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu Olympique Marsylia - SCO Angers w ramach francuskiej ekstraklasy. Mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla gości, którzy już po 11 minutach prowadzili 2:0. Wynik otworzył Angelo Fulgini, a rezultat podwyższył Nabil Bentaleb. Jak się okazało, piłkarze Angers... nie wywieźli z Marsylii nawet punktu, a duża w tym zasługa Milika.

Napastnik reprezentacji Polski strzelił kontaktowego gola w 18. minucie. Chwilę później było już 2:2, a do remisu doprowadził Gerson. Po przerwie gospodarze przeważali i dopięli swego na 20 minut przed końcem spotkania. Raz jeszcze na listę strzelców wpisał się Milik, który - jak się okazało - nie powiedział wtedy jeszcze ostatniego słowa. W 78. minucie były napastnik Napoli skompletował bowiem hat-tricka.

W 85. minucie wynik meczu na 5:2 ustalił Cengiz Under, który pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania.

Dla Polaka były to kolejno drugi, trzeci i czwarty gol w tym sezonie Ligue 1. Marsylia, dzięki piątkowej wygranej, awansowała na pozycję wicelidera francuskiej ekstraklasy.

Olympique Marsylia - SCO Angers 5:2 (2:2)
Bramki: Milik 18, 70, 78, Gerson 21, Under 85 - Fulgini 8, Bentaleb 11