Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso – Kamerun. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Burkina Faso – Kamerun to spotkanie o 3. miejsce Pucharu Narodów Afryki. Czy rozczarowani brakiem awansu do finału gospodarze zdołają wywalczyć medal? A może to rywale powtórzą swoje osiągnięcie z PNA 2017? Obie ekipy grały już ze sobą w grupie i górą byli Kameruńczycy. Kiedy mecz? Gdzie? O której godzinie? Relacja na żywo z meczu Burkina Faso – Kamerun na Polsatsport.pl.

Burkina Faso zmagania w tej edycji PNA rozpoczęła w grupie A. Na inaugurację przegrała z Kamerunem (1:2). W kolejnych spotkaniach pokonała Republikę Zielonego Przylądka (1:0) i zremisowała z Etiopią (1:1). Wywalczyła awans z drugiego miejsca w grupie. W 1/8 finału rywalizowała z Gabonem. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i ćwierćfinalistę wyłoniły rzuty karne; piłkarze Burkina Faso wygrali tę rywalizację 7–6. W 1/4 finału pokonali Tunezję 1:0, choć kończyli mecz w dziesiątkę. W półfinale ulegli jednak reprezentacji Senegalu 1:3.

 

ZOBACZ TAKŻE: Egipt w finale PNA! Przesądziły rzuty karne


Kamerun jest gospodarzem 33. edycji turnieju o mistrzostwo Afryki. W pierwszej fazie również grał w grupie A, w której - po zwycięstwie z reprezentacją Burkina Faso (2:1) - pokonał też Etiopię (4:1) i zremisował z Republiką Zielonego Przylądka (1:1). Wywalczył awans z pierwszej lokaty. Rywalem w 1/8 finału były Komory, z którymi Kameruńczycy wygrali 2:1. W ćwierćfinale pokonali natomiast Gambię 2:0. Półfinałowe starcie z Egiptem po 90 minutach gry przyniosło wynik 0:0, rezultat nie zmienił się również w dogrywce. Finalistę wyłoniły więc karne, przegrane przez Kamerun 1–3.

 

Piłkarze z Burkina Faso po raz dwunasty grają w finałach PNA. Największym sukcesem było wicemistrzostwo wywalczone w 2013 roku. Mają też na koncie brązowy medal z 2017 roku. Kamerun występuje w tym turnieju już po raz dwudziesty, wygrał PNA pięciokrotnie (1984, 1988, 2000, 2002, 2017). Obie ekipy zmierzą się ze sobą na Stade Ahmadou Ahidjo w Jaunde.

 

Relacja na żywo z meczu Burkina Faso – Kamerun w sobotę 5 lutego od godziny 20.00 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie