Pekin 2022: Była reprezentantka Polski o Natalii Maliszewskiej. "To druzgocące"

Zimowe
Pekin 2022: Była reprezentantka Polski o Natalii Maliszewskiej. "To druzgocące"
fot. PAP

- To druzgocące, że po tylu latach przygotowań, mając wszystkie szczepienia oraz zachowując wszelkie obostrzenia Natalia Maliszewska nie mogła wystartować na igrzyskach w swojej koronnej konkurencji - powiedziała PAP Lidia Olcoń, była panczenistka i wieloletni sędzia Międzynarodowej Federacji Łyżwiarstwa Szybkiego (ISU).

Maliszewska po otrzymaniu kolejnego pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19 nie została dopuszczona do sobotnich eliminacji wyścigu na 500 m podczas zimowych igrzysk w Pekinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Natalii Maliszewskiej! Polka nie wystartowała w rywalizacji na 500 m

 

- Szczepienia, zachowane wszystkie procedury sanitarne, niejedno badanie przed wyjazdem i... testy w Pekinie okazują się pozytywne, za chwilę znów negatywne i wreszcie, niemal tuż po wypuszczeniu z izolacji, kolejny wynik dodatni - to się wręcz nie mieści w głowie - oceniła Olcoń, współtwórczyni sekcji short track w Polsce m.in. w KS Podhale w Nowy Targu.

 

Była zawodniczka kadry narodowej w łyżwiarstwie szybkim na długim torze i pierwsza rekordzistka Polski w short track zwróciła uwagę na to, że oprócz pokonania "huśtawki emocjonalnej" wielkim wyzwaniem dla Maliszewskiej będzie przygotowanie się do kolejnych startów.

 

- Niemożliwość rywalizacji w swojej koronnej konkurencji to na pewno potężny cios, ale myślę, że z tym stresem ona sobie jakoś poradzi. Pewne obawy budzi raczej pytanie, na ile te kilka dni w kompletnym odosobnieniu oraz brak treningów wpłynie na jej dyspozycję - zastanawiała się sędzia ISU z ponad dwudziestoletnim stażem, w tym zawodów na krótkim torze igrzysk olimpijskich w Vancouver.

 

Maliszewska wywalczyła także indywidualnie kwalifikację olimpijską na 1000 m i 1500 m, jednak na stronie ZIO w Pekinie jej nazwisko widnieje tylko w sztafecie na 3000 m. Rywalizacja w tej konkurencji rozpocznie się w stolicy Chin w środę.

 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie