Mistrzostwa świata co dwa lata? Aleksander Ceferin zabrał głos

Piłka nożna
Mistrzostwa świata co dwa lata? Aleksander Ceferin zabrał głos
Fot. PAP
Aleksander Ceferin

Od pewnego czasu FIFA i Arsene Wenger postulują, by piłkarskie mistrzostwa świata były rozgrywane co dwa lata. Sprawę skomentował prezydent UEFA. Aleksander Ceferin jest przeciwnikiem tej idei.

- Jestem pewien, że mistrzostwa świata nie będą odbywały się co dwa lata. To całkowicie bez sensu - powiedział Słoweniec w rozmowie z  "Journal du dimanche".

 

ZOBACZ TAKŻE: Klubowe MŚ: Al Ahly zagra w półfinale z Palmeiras

 

55-letni działacz zwrócił uwagę na fakt, iż  terminarz meczów we współczesnym jest bardzo przeładowany. Organizowanie mundialu co dwa lata spowodowałoby kolejne zagęszczenie piłkarskiego kalendarza. 

 

- Dla mnie to nieprawdopodobne, że federacja piłkarska mogła zaproponować pomysł, by piłkarze, którzy już dzisiaj zmagają się z bardzo napiętym kalendarzem, musieliby każdego lata rozgrywać miesięczny turniej, czy to mundial czy mistrzostwa kontynentalne. Poza tym spowodowałoby powstrzymanie rozwoju kobiecego futbolu - podkreślił. 

 

Przypomnijmy, że rozgrywanie najważniejszej piłkarskiej imprezy na świecie co dwa lata postulowała FIFA. Światowa federacja nawet podzieliła się już pierwszymi pomysłami z tym związanymi. Twarzą przedsięwzięcia został Arsene Wenger - były wieloletni trener Arsenalu, a aktualnie szef globalnego rozwoju piłki nożnej w FIFA. 

 

Obecnie mundiale są rozgrywane co cztery lata. Najbliższy rozpocznie się w listopadzie tego roku w Katarze. Kolejny odbędzie się w 2026 roku, a jego gospodarzami będą USA, Kanada i Meksyk. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie