Pekin 2022: Michal Dolezal uronił łzę. "Wielkie emocje, zwłaszcza po takim sezonie"

Zimowe
Pekin 2022: Michal Dolezal uronił łzę. "Wielkie emocje, zwłaszcza po takim sezonie"
fot. PAP
Michal Dolezal przyznał, że uronił łzę po tym, jak Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal olimpijski na normalnej skoczni.

Trener polskich skoczków narciarskich Michal Dolezal przyznał, że uronił łzę po tym, jak jego podopieczny Dawid Kubacki wywalczył w Zhangjiakou brązowy medal olimpijski na normalnej skoczni. - To ogromne emocje, zwłaszcza po takim sezonie - powiedział Czech.

Biało-Czerwoni tej zimy wywalczyli miejsce na podium tylko raz - Kamil Stoch był trzeci w grudniowym konkursie w Klingenthal. Jednak od pierwszych treningów w Chinach prezentowali się na tyle lepiej, że odżyły nadzieje, iż włączą się do walki o czołowe lokaty.

 

- Ten medal jest nie tylko dla Dawida, ale i dla innych zawodników. To bardzo pozytywne, bo przed nami jeszcze duża skocznia i konkurs drużynowy. Kluczowa była cierpliwość i robienie tego, co trzeba cały czas, w takich sytuacjach, kiedy nie idzie. Wielu mówiło, że trzeba coś zmienić, ale teraz się okazało, że wiedzieliśmy, co robimy - podkreślił Dolezal.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Klasyfikacja medalowa

 

Nie ukrywał, że końcówka drugiej serii była dla niego bardzo stresująca.

 

- Nerwy były bardzo duże. Na takiej imprezie jako pierwszy trener debiutuję. Wiadomo, że chodzi tylko o pierwsze trzy miejsca. Emocje są duże większe niż w zawodach Pucharu Świata albo innych - przyznał.

 

Czeski szkoleniowiec na razie nie myśli o swojej przyszłości i pozycji w polskiej reprezentacji.

 

- Musimy się skoncentrować na tym, co jest tutaj, robić jeszcze więcej, bo wiemy, że nas na to stać. Sezon się jeszcze nie kończy, a co będzie potem - to już nie jest moja decyzja - zakończył.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie