Pekin 2022: Ojciec Dawida Kubackiego skomentował brązowy medal syna

Zimowe
Pekin 2022: Ojciec Dawida Kubackiego skomentował brązowy medal syna
fot. PAP
Dawid Kubacki brązowym medalistą IO.

Edward Kubacki, ojciec Dawida Kubackiego, zabrał głos po brązowym medalu polskiego skoczka na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. - To raczej niespodzianka, zaskoczenie - przyznał.

Ojciec polskiego skoczka zdradził, że wśród osób, wraz z którymi śledził niedzielny konkurs, panowała spora radość już po pierwszej serii z powodu dobrego skoku 31-latka.

 

- Po pierwszej serii panowała wielka radość z miejsca w czołowej dziesiątce. Wszyscy biliśmy Dawidowi brawo. Ale to, co zrobił w drugiej serii - majsterszyk! Mamy brązowy medal i trzeba się z tego cieszyć - przyznał.

 

W aktualnie trwającym sezonie Pucharu Świata polscy skoczkowie nie spisują się najlepiej. Ojciec Kubackiego zauważył jednak, że od początku olimpijskich prób widać było, że forma reprezentantów Polski idzie w górę.

 

- To raczej niespodzianka, zaskoczenie. Dawid jechał przygotowany, jak do całego sezonu. Ale sezon jest trochę niewypałem. Coś nie grało w Pucharze Świata. Na igrzyskach nasi skoczkowie pokazują jednak, że potrafią skakać, co było widać już podczas skoków treningowych. Trzecie miejsce pokazuje, że praca nie poszła na marne i jest to sukces - dodał.

 

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie