Pekin 2022: Ziwei Ren ze złotym medalem na 1000 m w short tracku

Zimowe
Pekin 2022: Ziwei Ren ze złotym medalem na 1000 m w short tracku
fot. PAP
Pekin 2022: Ziwei Ren ze złotym medalem na 1000 m w short tracku

Chińczyk Ziwei Ren zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w short tracku na dystansie 1000 m. Drugi był jego rodak Wenlong Li, a trzeci Węgier Shaoang Li. Sędziowali zdyskwalifikowali Węgra Shaolina Sandora Li, który jako pierwszy wpadł na metę.

Finał konkurencji zdominowali reprezentanci Chin i Węgier. Gospodarze igrzysk do decydującej rywalizacji dostarczyli trzech zawodników. Szyki miał im pokrzyżować duet węgierskich braci Li. Ojcem rodzeństwa rodem z Budapesztu także jest... Chińczyk. Droga do podium była dość skomplikowana. Po kilku okrążeniach wyścig przerwano ze względów bezpieczeństwa. Sędziowie dopatrzyli się głębokich bruzd w lodzie. W powtórce na mecie jako pierwszy zameldował się Shaolin Sandor Li.

 

Zobacz także: Arianna Fontana ponownie najlepsza na 500 m, dziesiąty medal Włoszki

 

Tuż za Węgrem finiszował Chińczyk Ziwei Ren. Jury uznało jednak, że Madziar nieprzepisowo blokował rywala i podjęło decyzję o dyskwalifikacji. W tej sytuacji złoty medal zdobył Ren, który dwa dni temu wywalczył mistrzostwo olimpijskie w sztafecie mieszanej. Drugi był najmłodszy z trójki przedstawicieli gospodarzy - Wenlong Li, który niedawno obchodził 20. urodziny. Na osłodę Węgrom pozostał brąz Shaolina Sandora Li. Ten sam zawodnik w rywalizacji sztafet mieszanych stanął w Pekinie na najniższym stopniu podium.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Bobsleje - Formuła 1 na lodzie

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie