Pekin 2022: Maciej Staręga awansował do ćwierćfinału sprintu. Odpadł Kamil Bury

Maciej Staręga

Biegacz narciarski Maciej Staręga zajął 26. miejsce w eliminacjach i awansował do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Odpadł Kamil Bury. W tej części zmagań najszybszy był Francuz Lucas Chavanat.

Staręga półtorakilometrową trasę pokonał w czasie 2.53,61 i stracił 8,58 do reprezentanta Francji. Kamil Bury zajął 58. pozycję - strata 17,70.

Poza Chavanatem najlepiej spisali się Rosjanin Siergiej Ustiugow i złoty medalista w tej konkurencji sprzed czterech lat z Pjongczangu Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

Ze startu w sprincie zrezygnował w ostatniej chwili najlepszy w sobotę w skiathlonie 2x7,5 km Aleksander Bolszunow. Rosjanin cztery lata temu zdobył brązowy medal w tej konkurencji.

Wcześniej w eliminacjach sprintu kobiet odpadły Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta.