WTA w Sankt Petersburgu: Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie halowego turnieju WTA na kortach twardych w Sankt Petersburgu (pula nagród 703,6 tys. dol.). Tenisistka z Poznania przegrała z Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz 5:7, 6:4, 4:6.

Zajmująca 71. miejsce w światowym rankingu Sasnowicz jest niewygodną rywalką dla 45. w tym zestawieniu Linette. Z ich siedmiu pojedynków tylko jeden zakończył się wygraną Polki. Była to ich poprzednia konfrontacja, do której doszło trzy lata temu w 1/8 finału turnieju WTA w Nowym Jorku, a poznanianka zwyciężyła wówczas w całej imprezie.

Wtorkowe spotkanie trwało prawie dwie i pół godziny. W pierwszym secie poznanianka zaprzepaściła dużą szansę - prowadziła 5:2, ale pięć kolejnych gemów wygrała rywalka. Podłamana zapewne nieco takim obrotem spraw słabiej zaczęła kolejna partię, ale szybko odrobiła stratę 0:2, a potem doprowadziła do remisu w całym meczu. O losach decydującej odsłony przesądziło jedno przełamanie, które zawodniczka z Mińska zanotowała przy stanie 2:2.

Sasnowicz, która w 2018 roku była 30. rakietą globu, dobrze zaczęła obecny sezon. W pierwszej połowie stycznia dotarła do finału turnieju WTA w Melbourne.

W deblu w Rosji zaprezentuje się inna Polka - Alicja Rosolska.