Pekin 2022: Koreanka zwyciężyła na 1500 m w short tracku

Reprezentantka Korei Południowej Minjeong Choi powtórzyła sukces z igrzysk w Pjongczangu.

Reprezentantka Korei Południowej Minjeong Choi powtórzyła sukces z igrzysk w Pjongczangu i zdobyła w Pekinie złoty medal olimpijski w short tracku na 1500 m. Drugie miejsce zajęła Włoszka Arianna Fontana, a trzecie Holenderka Suzanne Schulting.

Rywalizacja była bardzo zacięta. 23-letnia Choi minimalnie wyprzedziła rywalki, a różnica między Fontaną a Schulting wyniosła tylko 0,003 s.

Wcześniej w Pekinie Koreanka sięgnęła po srebrne medale na 1000 m i w sztafecie na 3000 m.

Natalia Maliszewska nie awansowały do półfinału. Pierwsza z nich zajęła piąte miejsce w swojej serii ćwierćfinałowej, a Stormowska była czwarta. Ta druga jeszcze czekała na rozstrzygnięcia w innych biegach, ale uzyskany czas nie dał jej awansu.

Ostatecznie Stormowska została sklasyfikowana na 24. pozycji, a Maliszewska na 29.

Maliszewska z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie mogła wystartować na swoim koronnym dystansie 500 m. Na 1000 m odpadła w ćwierćfinale. W sztafecie na 3000 m Polki zajęły szóste miejsce.

Finał kobiet na 1500 m był ostatnim wyścigiem w short tracku na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.