Liga Konferencji: Dwie bramki Milika, wygrana Marsylii

Arkadiusz Milik z kolejnymi golami w barwach OM.

Arkadiusz Milik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu Olympique Marsylia - Karabach Agdam w ramach Ligi Konferencji. Drużyna polskiego napastnika wygrała 3:1.

Od początku czwartkowego spotkania sporą przewagę mieli gospodarze, ale kibice śledzący to spotkanie na gola musieli czekać dopiero do końcówki pierwszej połowy. Wynik meczu w 41. minucie otworzył Milik. Jak się okazało, w pierwszej połowie polski napastnik raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, trzy minuty później wykorzystując dogranie Pape Gueye.

Po przerwie goście dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku i udało im się dopiąć swego w 85. minucie. Wówczas gola na 1:2 strzelił Kady. Brazylijczyk, jak się okazało, nie ustalił jednak rezultatu spotkania. Marsylia w doliczonym czasie gry wróciła bowiem na dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Dimitri Payeta.

Milik na boisku przebywał przez 68 minut, kiedy został zmieniony przez Payeta.

Dla Milika były to odpowiednio gole numer pięć i sześć w europejskich pucharach w tym sezonie. Wcześniejsze cztery trafienia zanotował w fazie grupowej Ligi Europy.

Rewanż, który rozstrzygnie o tym, która z drużyn awansuje do 1/8 finału, zostanie rozegrany za tydzień w Azerbejdżanie.

Olympique Marsylia - Karabach Agdam 3:1 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 41, 44, Dimitri Payet 90+2 - Kady 85