PlusLiga: Igor Grobelny przedłużył kontrakt z Projektem Warszawa

Siatkówka
PlusLiga: Igor Grobelny przedłużył kontrakt z Projektem Warszawa
fot. Cyfrasport
Igor Grobelny nadal będzie grał w Projekcie Warszawa.

Igor Grobelny nadal będzie reprezentował barwy Projektu Warszawa. Siatkarz przedłużył umowę ze stołecznym klubem do 2024 roku.

Igor Grobelny urodził się w 1993 roku w Radomiu. Jest synem byłego reprezentanta Polski Dariusza Grobelnego i bratem siatkarki Kai Grobelnej. Swą siatkarską karierę rozpoczynał w Belgii. Występował w klubie VC Euphony Asse-Lennik (2012–14), później trafił do rodzinnego Radomia i grał dla Cerrad Czarnych (2014–16). Kolejne kluby Grobelnego to: Cuprum Lubin (2016–17), austriacki Hypo Tirol Alpenvolleys Haching (2017–18) i ponownie Cuprum (2018–19).

 

Zobacz także: Druga wygrana siatkarzy Projektu Warszawa na pożegnanie z Ligą Mistrzów

 

Właśnie z Lubina w czerwcu 2019 roku przeniósł się do Warszawy. Z klubem ze stolicy - jeszcze pod nazwą Verva Warszawa Orlen Paliwa - wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski 2021.

 

W PlusLidze występuje już łącznie siódmy sezon. Rozegrał do tej pory 126 meczów (349 setów), w których wywalczył 919 punktów.

 

W 2018 roku zadebiutował w reprezentacji Belgii, którą prowadził wówczas Andrea Anastasi. Wystąpił w finałach mistrzostw świata we Włoszech i w Bułgarii, w których Belgowie awansowali do drugiej fazy grupowej i zostali ostatecznie sklasyfikowani na 10. miejscu. W 2019 roku zrezygnował z występów w kadrze Belgii. Po upływie dwuletniej karencji ma występować na boisku jako Polak.

 

– Cieszę się, że będę występował dłużej w warszawskich barwach. Zadomowiłem się w tym mieście i lubię tu grać. Jestem szczęśliwy i nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań w koszulce Projektu Warszawa, a kolejne przecież już niedługo. Dopiero co wróciliśmy z Belgii, gdzie przerwaliśmy złą passę i wygraliśmy dwa mecze w CEV Lidze Mistrzów, więc mam nadzieję, że utrzymamy serię w kolejnych spotkaniach – powiedział Grobelny, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie