Suzuki Puchar Polski: Polski Cukier Lublin pierwszym finalistą

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin pokonał Kinga Szczecin 77:70 (25:19, 12:14, 16:14, 24:23) i został pierwszym finalistą Pucharu Polski koszykarzy. To duża niespodzianka, bowiem Start zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Turniej rozgrywany jest w Lublinie.

W niedzielnym finale drużyna Pszczółki zmierzy się z Arged BM Stal Ostrów Wlkp.

Zarówno lublinianie, jak i szczecinianie ćwierćfinałowe pojedynki wygrali po dogrywkach, pokonując wyżej notowanych rywali - Pszczółka wyeliminowała obrońcę trofeum Enea Zastal BC Zielona Góra, a King włocławski Anwil.

W sobotę więcej sił po meczach 1/4 finału zachowali gospodarze. To oni mieli lekką przewagę przez większą cześć dość wyrównanego - do czwartej karty - spotkania. Po pierwszej części prowadzili 25:19, po drugiej 37:33, a po 30 minutach 53:47.

Ostatnia kwarta toczyła pod ich dyktando, a King miał zbyt mało argumentów, by przeciwstawić się rywalom. W 33. minucie lublinianie uzyskali najwyższą przewagę 62:48.

Nie do zatrzymania dla szczecinian był rozgrywający Pszczółki Michaelyn Scott, który uzyskał 28 punktów (trafił m.in. 7 z 9 rzutów za dwa punkty) i miał pięć asyst.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - King Szczecin 77:70 (25:19, 12:14, 16:14, 24:23)

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin: Michaelyn Scott 28, Mateusz Dziemba 13, Damian Jeszke 10, Jimmie Taylor 9, Elijah Wilson 9, Bartłomiej Pelczar 5, Cleveland Melvin 2, Mateusz Kostrzewski 1, Roman Szymański 0, Bartosz Ciechociński 0, Mikołaj Stopierzyński 0, Karol Obarek 0

King Szczecin: Stacy Davis 18, Cyril Langevine 16, Paweł Kikowski 9, Jakub Schenk 9, Sherron Dorsey-Walker 8, Filip Matczak 6, Mateusz Bartosz 2, Jay Threatt 2, Kacper Borowski 0, Thomas Davis 0, Michał Kroczak 0;

King Szczecin - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 70:77. Skrót meczu