Ekstraliga hokejowa: Znamy pary ćwierćfinałowe

Zimowe
Ekstraliga hokejowa: Znamy pary ćwierćfinałowe
fot. PAP/Zbigniew Meissner
Re-Plast Unia Oświęcim zagra w ćwierćfinale z Ciarko STS Sanok.

W startujących w środę ćwierćfinałach hokejowej ekstraligi GKS Katowice zagra z Zagłębiem Sosnowiec, Re-Plast Unia Oświęcim z Ciarko STS Sanok, JKH GKS Jastrzębie z KH Energa Toruń, a Comarch Cracovia z GKS Tychy.

Pary zostały ustalone po niedzielnej, ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Rywali wybierały po kolei zespoły z miejsc 1, 2 i 3, czyli GKS Katowice, Re-Plast Unia i JKH GKS. Te zespoły oraz czwarta w tabeli Comarch Cracovia będą gospodarzami środowych spotkań.

 

Zobacz także: Złoty medal igrzysk olimpijskich w hokeju dla Finlandii

 

W ćwierćfinałach play off rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Ten etap potrwa do 15 marca z przerwą między 1 a 9 marca spowodowaną udziałem Comarch Cracovii w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego w Danii.

 

Spotkania półfinałowe play off rozpoczną się 18 marca, a zakończą najpóźniej 31 marca. Mecze finałowe rozpoczną się 3 kwietnia, a najpóźniej zakończą się 15 kwietnia. w obu przypadkach gra będzie się toczyła do czterech wygranych.

 

Początkowo „Pasy”, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan) oraz HK Homel (Białoruś), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.

 

 

Rok temu pierwszy w historii tytuł mistrzowskie zdobyli hokeiści JKH GGS Jastrzębie. W serii finałowej wygrali rywalizację z Comarch Cracovią 4-1. Trzecie miejsce zajął GKS Tychy, który był lepszy od GKS Katowice (3-0).

 

Pary ćwierćfinałowe play-off ekstraligi hokejowej 2022:

 

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok
JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń
Comarch Cracovia – GKS Tychy.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie